Youtube'dan Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube'dan Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Günümüzde YouTuber olmak ve içerik üreterek para kazanmak bilinen ve kabul gören bir iştir. Ancak YouTube'da içerik üreterek para kazanmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. Bu yazımızda 'YouTube para kazanma nasıl aktif edilir?' sorusuna cevap vereceğiz. ve birlikte para kazanmanın yollarını inceleyeceğiz.

Akla gelebilecek her konuda sınırsız içerik çeşitliliği ile YouTube, bu içerikleri üreten ve platformda yayınlayanlar için bir meslek oluşturmuş; YouTuber. Dünyanın dört bir yanından binlerce içerik üreticisi, YouTube kanallarında ilgi duydukları alanlarla ilgili içerikler üreterek kendilerine bir gelir kaynağı oluşturuyor.

Peki YouTube içerik üreticileri hangi koşulları yerine getirirlerse para kazanmaya başlarlar? Başarılı bir içerik üreticisi olarak YouTube'da gelir elde etmek için ne yapılmalı? YouTube'un bu konuda yerine getirmenizi beklediği bazı koşullar vardır. YouTube'a giriş yapmak isteyen ancak tüm bu şartları merak edenler için YouTube Academy'ye göz atarak konuyu baştan sona özetleyen bir yazı hazırladık.

  • Kanalınızın son 12 ay içerisinde en az 4000 saatlik toplam izlenme süresine ulaşmış olması
  • En az 1000 aboneye sahip olmak.
  • YouTube para kazanma politikalarının tümüne uymak
  • Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmak

Bu dört şart sağlandıktan sonra, içerik üreticilerinin YouTube’dan gelir elde etmesini sağlayan YouTube İş Ortağı Programı’na başvurarak süreci başlatabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra kanalınız ve içerikleriniz incelenecek ve hem para kazanma politikalarına hem de Topluluk Kuralları’na uygun bulunursa YouTube’dan para kazanmaya başlayacaksınız.